Tetë të vdekur nga zjarri në një hotel në Ukrainë

Kliko per me shume info

Tetë persona kanë humbur jetën pas shpërthimit të një zjarri në një hotel në Odesa.

“Tetë persona kanë vdekur nga zjarri dhe dhjetë të tjerë janë shpëtuar”, tha shërbimi për emergjenca.

Kliko per me shume info

Zjarri shpërtheu pak pas mesnatës së 17 gushtit, njoftuan autoritetet.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit dhe shërbimi për emergjenca nuk ka treguar se sa persona gjendeshin në hotel në momentin e shpërthimit të zjarrit.

Hoteli ku ndodhi zjarri, Tokyo Star, ka 273 dhoma. Autoritetet kanë nisur një hetim për të përcaktuar shkakun e këtij incidenti.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here