Bota

Stambolli nën ujë, humb jetën një person nga moti i keq

Reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur rrugë, dyqane dhe objekte të tjera në Stamboll.

Një i pastrehë ka humbur jetën në zonën e Unkapanit, e cila ndodhet në pjesën europiane të Turqisë.

“Pazari i Madh” i Stambollit është përmbytur plotësisht.

Sipas autoriteteve vendore, volumi i shiut të rënë është 114lg/m2.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close