Stambolli nën ujë, humb jetën një person nga moti i keq

Kliko per me shume info

Reshjet e dendura të shiut kanë përmbytur rrugë, dyqane dhe objekte të tjera në Stamboll.

Një i pastrehë ka humbur jetën në zonën e Unkapanit, e cila ndodhet në pjesën europiane të Turqisë.

Kliko per me shume info

“Pazari i Madh” i Stambollit është përmbytur plotësisht.

Sipas autoriteteve vendore, volumi i shiut të rënë është 114lg/m2.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here