Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rrezikoi mbytjen, shpëtohet jahti me 7 turistë italianë në Durrës

Moti i keq që përfshiu Durrësin pasditen e së mërkurës krijoi probleme edhe për mjetet lundruese.

Jahti me vela, S/Y Cayman, me flamur italian, i cili ishte nisur nga Korfuzi për në Kroaci, i ka kërkuar ndihmë Kapitenerisë së Portit Durrës pasi kishte pësuar defekt në det 5 milje nga porti.

Kapiteneria nisi në drejtim të jahtit mjetin rimorkiues “Joni”, i cili e rimorkioi deri në Portin e Durrësit. 7 personat në bord janë në gjendje të mirë shëndetësore./a2cnn

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet