Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

E kërkonte Serbia, Tomorr Morina kthehet në Kosovë

Rreth orës 19:00, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut.

Morina u mbajt atJe tre javë për shkak të një fletë-arresti të lëshuar nga Interpoli, me kërkesë të Serbisë. Morina nuk ka dashur të flasë për gazetarët në pikën kufitare në Han të Elezit.

Ndërkaq, familjarë të tij kanë konfirmuar për KTV-në se gjendja shëndetësore e ish-ushtarit të UÇK-së është e mirë dhe se ndaj tij në Maqedoni ka pasur trajtim korrekt

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.