Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Përfshihet nga flakët mali i Borshit, sipërfaqe të tëra nën pushtetin e zjarrit

Një zjarr masivë ka përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjore në malin e Borshit mbrëmjen e sotme.

Zjarri gjendet në kullotat midis Borshit edhe Piqerasit. Për shkak të terrenit është e vështirë që atje të shkojnë mjetet e zjarrëfikëses. Shkak për këtë zjarr është bërë djegia e kullotave nga vetë banorët e zonës, thonë burime për Faxweb.al

Ndërkohë nga ana tjetër, sipas burime flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të konsideueshme ndërsa nuk raportohet se mund të rrezikojë ndonjë banesë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet