Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tronditet sërish Greqia, tërmeti 4.5 ballë shkund Kretën

Një tjetër tërmet me magnitutë 5 ballë ka lëkundur vendin fqinj, Greqinë.

Sipas mediave greke epiqendra e tërmetit ishte në Kretë.

Sipas të dhënave sizmologjike, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 4.5 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë në det në pjesën jugore të ishullit në një thellësi prej 75 kilometra nën tokë.

Greqia ka qenë në qendër të lëkundjeve sizmike këtë verë, pasi në vend janë regjistruar disa tërmete me pasoja të mëdha materiale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet