Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjermania redukton numrin e pranimeve të refugjatëve shqiptar, zbulohet destinacioni i ri

Masat e marra nga Gjermania për të reduktuar numrin e pranimit të refugjatëve shqiptarë po i shtyn këta të fundit të zgjedhin për destinacion emigrimi Francën.

Duke marrë shkas nga incidenti i disa ditëve më parë, ku dy shqiptarë (19 dhe 24 vjeç) i vunë flakën një kampi refugjatësh në Bon të Gjermanisë, shteti ka vendosur të pranojë më pak shqiptarë që duan të punësohen dhe të jetojnë në këtë vend.

Sipas stastikave, 29 nga 2900 aplikues kanë përfituar azil në Gjermani, ndërsa 1345 kanë pranuar programin e integrimit duke u rikthyer vullnetarisht si dhe duke përfituar 3 mijë €.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet