Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

E FUNDIT/ Bëri për spital ish-gruan, djalin dhe kunatin, kapet 50 vjeçari

Policia e Elbasanit ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti me pasoja në familje por pas dhunës së ushtruar nga një 50-vjeçar ndaj ish-bashkëshortes, djalit të tij dhe kunatit që ka ndërhyrë për të qetësuar konfliktin.

Sipas njoftimit të Policisë, mësohet se shtetasi me inicialet N. J., 50 vjeç, banues në Elbasan, ka goditur me sende të forta personat në fjalë por është dëmtuar edhe vetë gjatë konfiktit.

Mësohet se të 4 personat ndodhen në Spitalin Rajonal të Elbasanit jashtë rrezikut për jetën pasi kanë marrë dëmtime trupore, ndërkohë Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Dhunë në familje”.

Njoftimi i Policisë:

Policia e Elbasanit parandalon përshkallëzimin e një konflikti me pasoja në familje.

Godet me sende të forta ish-bashkëshorten dhe djalin, vihet në pranga nga Policia 50- vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, pas marrjes së njoftimit për një konfliktit në familje, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin:N. J., 50 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë fizike duke goditur me sende të forta ish bashkëshorten dhe djalin por gjatë konfliktit është dëmtuar edhe vetë shtetasi N.J., si dhe daja i djalit pasi ka ndërhyrë për të qetësuar konfliktin, të katër shtetasit kanë marrë dëmtime trupore dhe ndodhen në spital jashtë rreziku për jetën.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Dhunë në familje”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.