Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Milani transferon një talent nga Franca

Milani ka kryer një transferim tjetër ditën e sotme, teksa ka arritur marrëveshjen me lojtarin e Lionit.

Bëhet fjalë për Riad Tahar, i cili luan për 19-vjeçarët e Lionit në Francë.

Lojtari do të aktivizohet te Milan Primavera dhe do të marrë vendin e Tiago Dyalo në qendër të mbrojtjes, pasi ky i fundit kaloi tek Lila, për shumën e 5 milionë eurove.

17-vjeçari kaloi tek Milani si një transferim i lirë, pasi nuk kishte rinovuar kontratën me klubin francez.

Pas përfundimit të vizitave mjekësore dhe nënshkrimit të kontratës, Tahar do të bashkohet me të rinjtë e Milanit, me të cilët do të ketë objektiv ngjitjen në Serie A, për këtë moshë, pasi sezonin e kaluar, për shkak të paraqitjeve të dobëta, ranë një kategori më poshtë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet