Nuk lëshoi kuponin ne Tiranë, 150.000 lekë gjobë ndaj hotel Rogner

Kliko per me shume info

Kontrolli tatimor është ndalur diten e sotme edhe tek një prej hoteleve më të njohura në Tiranë, tek “Hotel Rogner”

Hotel Rogner disponon 178 dhoma dhe mësohet se në momentin e kontrollit të zëna ishin 72 dhoma, nga të cilat rezultoi se për 7 prej tyre nuk ishte lëshuar kupon tatimor.

Kliko per me shume info

Për këtë arsye inspektorët tatimorë e kanë gjobitur këtë subjekt me 150.000 lekë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here