Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Në Korenë e Jugut ngrihet një padi kundër Cristiano Ronaldos

Para disa ditësh skuadra e Juventus zhvilloi një ndeshje kundër ‘Yjeve të Koresë’.

Kjo ndeshje shihej si një mënyrë e mirë që tifozët Korean të shikonin në fushën e blertë ‘superstarin’ Cristiano Ronaldo.

Por në këtë ndeshje Ronaldo nuk luajti asnjë minutë, dhe tifozët korean u shfaqen shumë të zhgënjyer nga mos paraqitja e portugezit.

Dhe për këtë arsye 2000 tifozë kanë mbledhur firmat dhe kanë ngritur një padi për mashtrim nga ana e organzatorëve të ndeshjes, skuadrës së Juventus dhe Kristiano Ronaldos

Avokati i tifozëve ka depozituar padinë. Tifozët kërkojnë edhe dëmshpërblim nga ana kompanisë “ The Fasta”.

Edhe nëse dyshohet për mashtrim të qëllimshëm, Ronaldo nuk do të udhëtojë në Korenë e Jugut për t’u marrë në pyetje.

Por, ky rast ka bërë që imazhi i Ronaldos të humb reputacionin në këtë vend pas këtij rasti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet