Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Milani nënshkruan me sulmuesin 21-vjeçar

Tashmë është zyrtare, Milani ka nënshkruar me sulmuesin portugez, Rafael Leao.

Për transferimin e 21-vjeçarit kuqezinjtë kanë paguar plot 35 milionë euro te francezët e Lilës.

Zyrtarizmi ka ardhur nga klubi italian, teksa nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale kanë njoftuar, se kanë nënshkruar me sulmuesin për 5 vitet e ardhshme.

Portugezi kishte një sezon shumë të mirë në kampionatin francez, ku në 24 ndeshje, ka shënuar 8 gola.

Leao do të jetë zëvendësuesi i të larguarit, Cutrone, i cili vetëm pak ditë më parë zyrtarizoi kalimin tek anglezët e Wolverhemptonit.

Kujtojmë se ky është transferimi i katërt për Milanin në këtë merkato, pas Rade Kruniç, Teo Hernandez dhe Isma el Benaser.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet