Rivali i Arta Markut për kryeprokuror, Olsian Cela kalon me sukses vettingun

Kliko per me shume info

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka konfirmuar në detyrë kandidatin për kryeprokuror, Olsian Çela, i cili aktualisht ushtron detyren tek krimet e renda.

Vendimi eshte pritur me duartrokitje nga kolegët e Çelës. Prokurori doli para komisionit të vettingut më 19 korrik.

Kliko per me shume info

I shortuar me përparësi për shkak të kandidimit Çela, u verifikua për të tre kriteret pasurinë, integritetin dhe aftësisë profesionale.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here