Nuk ke punë ti këtu…momenti kur Aleanca e Teatrit përzë deputetin Kujtim Gjuzi

Kliko per me shume info

Kujtim Gjuzi para se te behej deputet ishte shumë aktiv në protestat e shpeshta që artistë dhe qytetarë zhvillonin në sheshin përpara Teatrit Kombëtar, kundër prishjes së godinës.

Ai ishte parë të mbante edhe fjalime në skenën e improvizuar, por me sa duket situata ka ndryshuar që kur Gjuzi pranoi të marrë mandatin e deputetit dhe të bëhet pjesë e Kuvendit të Shqipërisë.

Kliko per me shume info

Por Mbrëmjen e djeshme “mbrojtësit” e Teatrit ishin mobilizuar për të ruajtur TK-në 24 orë, pasi kishin informacione se godina do të rrethohej nga policia, por pak orë pas mesnate aty mbërrin deputeti i opozitës së re Kujtim Gjuzi. Qytetarët e konsideruan këtë vizitë si provokim dhe ta përzënë Gjuzin “me ceremoni” madje edhe duke e ofenduar.

“Nuk ke punë ti këtu! Shiko ata paret që të japin ato! Vjen me Benz në mes të sheshit të Teatrit. Ik more! Ik more, ik ik! Hajde, ik qërohu, ik! Shporru, shporru!”, këto janë vetëm disa nga fjalët që qytetarët i drejtojnë deputetit

Ne oren 3.20 ,provokimet vazhdojne.Nuk lejuam ,qe ky shesh te behet pise nga sharlatanet si Kujtim Gjuzi.I treguam vendi ,duke ikur me bisht nder shale.Ky shesh eshte i shenjtë .

Gepostet von Tasha Cipi am Montag, 22. Juli 2019

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here