Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ushtria e Maqedonisë së Veriut bëhet me komandant shqiptar

Besnik Emini merr detyrën komandant i brigadës së parë të makinerisë këmbësore në Komandën e Përbashkët Operative në shtabin e përgjithshëm të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut.

Emini si shqiptar i parë në këtë pozicion zë vendin e Dragan Kovaçkit, i cili në shkurt të këtij viti u emërua nga ish presidenti Gjorge Ivanov, ndërsa presidenti aktual Stevo Pendarovski anuloj vendimin e paraardhësit të tij, shkruan Alsat-M .

Emërimi i Eminit u bë pa prezencën e mediave, praktikë kjo e cila nuk është zbatuar asnjëherë deri më tani nga Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet