Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Protesta e Astirit, shoqërohen disa persona

Protesta e Astirit është shoqëruar me tensione edhe mbrëmjen e sotme ku sipas burimevejanë arrestuar të paktën 3 persona.

Mësohet se dy nga të arrestuarit janë Maliq Ferati dhe Edi Ferati ndërkohë emri i personit tjetër të ndaluar nuk është bërë ende i ditur.

Nuk dihet përse është bërë shoqërimi i tyre si dhe vendi ku janë realizuar ktëo shoqërime.

Burime bëjnë me dije se personat në fjalë janë shoqëruar nga persona pa uniformë dhe pasi ka përfunduar protesta e cila zgjati një orë.

Ditën e sotme banorët ndezën edhe një zjarr në mes të rrugës dhe ky mund të ketë qenë edhe preteksti i shoqërimit të tyre./faxweb

Leave A Reply

Your email address will not be published.