Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Iu shty gjyqi për herë të tretë, Saimir Tahiri mbërrin në gjykatë

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbërritur mesditën e sotme në  Gjykatën e Krimeve të Rënda, nën shoqërinë e avokatit të tij, Maksa Haxhia.

Sot do të mbahet seanca e radhës gjyqësore, pasi u shty për herë të tretë me arsyetimin se prokuroria nuk ka gjetur 3 procesverbale

Tahiri akuzohet për “korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “grup të strukturuar kriminal” në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Kole Brana i Mokres says

    Bravo. Pak eshte ti shtyhet gjyqi, por duhet te vuaje ne kurrizin e vet procedurat e poshtra qe ka votuar, miratuar ish-deputeti i famshem, minister, idealist si Qemal Stafa. Po te isha kryetar seance, do te kisha mbaruar pune ne seance, pune minutash.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet