Ndeshje spektakolare midis Juventus dhe Tottenham, shënohen tre gola

Sport

Po luhet ndeshja midis Juventus dhe Tottenham, të cilët po përballen në fazën para-sezonale, në kuadër të International Champions Cup.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të skuadrës angleze.


Erik Lamela arriti që të shënoi për skuadrën e Tottenham në minutën e 30 të takimit

Ndërsa në të dytën skuadra juventine ka arritur të përmbys duke shënuar 2 gola, me anë të të rikthyerit Higuain dhe të përhershmit Cristiano Ronaldo.

Por ka qenë braziliani Lucas që ka barazuar përsëri shifrat.

ME TE LEXUARAT