Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama reagon për Hagën, nuk përmend Haradinajn

Gati 24 ore pas doreheqjes se kryeministrit te Kosoves Hamush Haradinaj, homologu i tij shqiptar Edi Rama ka reaguar ne lidhje me ftesat e gjykates se Hages ndaj ish luftetareve te Ushtrise Clirimtare te Kosoves.

Rama megjithate ne reagim nuk e permend Haradinajn si emer, dhe as aktin e doreheqjes se tij.

Kryeministri Rama në Twitter
Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK,janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë?????

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet