PS kërkon nga Gjykata rishqyrtim edhe për kryebashkiakun e Vorës

Kliko per me shume info

Partia Socialiste sapo dorëzoi në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e Agim Kajmakut si Kryebashkiak të Vorës.

Sipas burimeve, ashtu si edhe për Durrësin, kërkesa është dërguar me firmën e kryetari të PS-së, Edi Rama.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, hedhja e shtortit pritet të bëhet të hënën e ardhshme për të caktuar gjyqtarin e çështjes.

Pak ditë më parë, gjyqtarja e Tiranës, Arjana Gunbardhi nuk e konfirmoi Kajmakun, duke shpallur moskopetencë e duke ia kaluar Gjykatës Administrative

Tashmë që kërkesa bëhet nga Rama e jo nga vetë kandidati, jep mundësinë për rigjykim dhe konfirmim në detyrë të Kajmakut.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here