Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Zyrtari i DASH Reeker kritika opozitës: Gabim që bojkotuan institucionet

Opozita shqiptare ka marrë një tjetër kritikë diten e sotme nga Departamenti Amerikan i shtetit.

“Shqipëria duhet të përdorë institucionet e saj në mënyrë që të kalojë gjendjen e sotme politike.

Bojkotimi i tyre nuk është ajo që shpresuam të shohim. Ata duhet ta zgjidhin situatën brenda kuadrit kushtetues!”, ka deklaruar Philip Reeker Ndihmës sekretar shteti për Euroazinë, gjatë samitit në Uashington”.

Ky deklarim gjatës ditës së sotme është publikuar në Twitter nga ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Faber.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet