Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rrjedhje gazi nga bombola, banesa përfshihet nga flakët

Një banesë është përfshirë nga flakët pak caste më parë në kryeqytet. Ngjarja është shënuar në rrugën ‘Ferit Xhajko’ ndërsa mësohet se fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Gazetarja Dorjana Bezat, tha për “BalkanËeb” se shkak i flakëve në banesë dyshohet të jetë bërë rrjedhja e gazit nga bombola.

Forcat zjarrfikëse të cilat mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes, bënë të mundur evakuimin e banorëve në banesë, duke shuar më pas flakët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet