Presidenti i parë që mbyllet pas hekurave për marrje rryshfeti disa milionësh

Kliko per me shume info

Ish-presidenti i Perusë, Alejandro Toledo, është arrestuar në SHBA, bëjnë të ditur autoritetet peruane.

Zyra e kryeprokurorit tha se arrestimi i tij ishte në lidhje me një kërkesë për ekstradim të lëshuar në mars të vitit të kaluar.

Kliko per me shume info

Z. Toledo është akuzuar për marrjen e ryshfeteve me vlerë 20 milion $ në nga kompania ndërtuese braziliane, Odebrecht, gjatë kohës që ai ishte në detyrë midis viteve 2001 dhe 2006.

Ai mohon të gjitha akuzat duke thënë se ata janë të motivuara politikisht./top channel

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here