Kjo rrugë futet në Librin Gines, arsyeja është pjerrtësia e saj

Kliko per me shume info

Që edhe rrugët të futeshin në Librin Gines nuk e kishim dëgjuar më parë.

Por ja që ka ndodhur, dhe rruga ndodhet në një zonë veriore të Uellsit.

Kliko per me shume info

Arsyeja lidhet me pjerrësinë e saj.

Banorët në Harlech festuan futjen e rrugës në Guinness Ëorld Records pasi u verifikua pjerrtësia e saj prej 37.45%.

Rekordi mbahej nga Baldëin Street në Dunedin, Zelanda e Re, me një gradient prej 35% në pjesën më të madhe të saj.

Banorët kanë bërë fushatë të gjatë për marrjen e titullit Guinness Ëorld Records.

“Ndjej lehtësim të plotë dhe gëzim. Më vjen keq për Zelandën e Re por pjerrtësia është pjerrtësi”, tha nxitësi i fushatës Gëyn Headley. 

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here