Humbje 2 me 0, Partizani eliminohet nga Liga e Kampionëve

Sport

Pas Shkëndijës së Tetovës dhe Feronikelit, edhe Partizani eliminohet nga Liga e Kampionëve, pas humbjes 2:0 të pësuar nga Qarabag në udhëtim.

Për dallim nga dy të parët, kampionët e Superiores në Shqipëri, kanë pasur për kundërshtar skuadrën e njohur nga Azerbajxhan, Qarabagun.

Ndeshja e parë në Shqipëri kishte përfunduar barazim 0-0, dhe vendas nga Azerbajxhani në ndeshjen e dytë, u ka mjaftuar fitorja prej 2:0, për të kaluar në raundin e dytë kualifikues.

Filip Ozobic në minutën e 51’, shënoi për epërsinë e vendasve.

Dani Quintana, në minutat shtesë të ndeshjes, vendosi rezultatin përfundimtar, kur shënoi për 2:0.

ME TE LEXUARAT