Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Gjykata i refuzoi mandatin, flet kandidatja e Ramës në Durrës

Gjykata e Durrësit ka vendosur të mos i japë mandatin kandidates socialiste, Valbona Sakos, që fitoi ne votimet e 30 qershorit.

Sipas gjykatës, arsyeja e këtij refuzimi është bërë mosregjistrimi në kohë i Bindjes Demokratike, që mori pjesë në zgjedhje.

Ndërkohë, në një prononcim për Tema TV menjëherë pasi vendimi u bë publik, Sako tha se do të apelojë në shkallën e dytë të gjyqësorit.

Kujtojmë që bashkia e Durrësit drejtohet nga Vangjush Dako.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet