E FUNDIT/ Von der Leyen zgjidhet presidente e KE

Kliko per me shume info

Parlamenti Europian ka zgjedhur me 383 vota presidentetn e re të KE-së.

Ajo është Ursula Von der Leyen, e cila pask më parë u shpreh entuziaste për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqendoninë e  Veriut, duke e parë këtë si një lëvizje të re.

Kliko per me shume info
loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here