E FUNDIT/ Ky është vendimi i prerë që mori Gjykata e Shkodrës për Vaun e Dejës

Kliko per me shume info

Përfundon pas dy orësh në Gjykatën e Shkodrës seanca për njohjen e Mark Babanit si kryebashkiak i Vaut të Dejës

Zef Hila kërkoi mosnjohjen e zgjedhjeve

Kliko per me shume info

Jordan Daci, avokat i Hilës: Të shpallet i pavlefshëm procesi zgjedhor

Avokati i Babanit, Eridjan Salianji: Keni ngatërruar gjykatë për cështjet zgjedhore, këto pretendime cojini në Kolegjin Zgjedhor

Gjykata rrëzon kërkesën e Zef Hilës për të qenë palë e interesuar në procesin gjyqësor

Gjykata e Shkodrës njeh si fitues Mark Babanin në bashkinë e Vaut të Dejës

Salianji: Zoti Daci ka ngaterruar Gjykate ku mund te ngresh keto pretendime lidhje me shkelejt e Pretenduara zgjedhore dhe Kushtetuese

Daci: Ky proces është zhvilluar në shkelje të Kushtetutes

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here