Zbardhen detajet nga ngjarja në ish-Bllok: 4 persona të lënduar

Kliko per me shume info

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e ish-bllokut ne nje biznes.

Mësohet se nga shpërthimi ka mbetur e lënduar një vajzë, e cila ka marrë trajtim mjekësor.

Kliko per me shume info

Forcat e policisë dhe ato zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes në rrugën “Vaso Pasha”.

Shpërthimi ishte mjaft i fuqishëm, janë thyer xhamat e biznesit, ndërsa në rrugë janë shpërndarë edhe copëza betoni dhe objektesh pas shpërthimit.

Ambulanca ndërkohë ka shoqëruar me urgjencë vajzën e lënduar për të marrë trajtim mjekësor.

Mësohet se janë plagosur 3 vajza të cilat ishin duke punuar në ambjentin ku përgatiten dekoret për festat e fëmijëve si dhe një burrë.

Policia dhe zjarrëfikësja ndodhen në vendngjarje.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here