Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ylli i Licester te United për 80 milion euro

Përfundon gjithçka, Harry Maguire do të kompletojë transferimin nga Leicester City te “Djajtë e Kuq” për 80 milionë funte.

Sipas The Sun, Manchester United ka arritur marrëveshje me Leicester City për transferimin e qendërmbrojtësit, Harry Maguire, për 80 milionë funte, transmeton Gazeta Express.

Kështu, 26-vjeçari, dikur dëshirë e madhe e Pep Guardiolës – do të shndërrohet në mbrojtësin më të shtrenjtë në histori.

Raportohet se Harry Maguire do të kompletojë transferimin te “Djajtë e Kuq” të hënën kur edhe do t’i kryejë testet mjekësore.

Mësohet se Unitedi do të paguajë 60 milionë funte në fillim, plus 20 milionë shtesë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet