Meta rrëzon Skënder Gjinushin, nuk dekreton emrimin në krye të ASH

Kliko per me shume info

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skender Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave.

Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Gjinushit gjatë ditës së sotme

Kliko per me shume info

Kundër Gjinushit ka patur edhe shumë zëra akademikësh dhe intelektualesh të cilët janë deklaruar kundër një zgjedhje të tillë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here