Jonida Maliqi: Festivali i RTSH-së nuk më ka paguar akoma

Kliko per me shume info

Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë këtë vit në festivalin më të njohur evropian ‘Eurovision 2019’ me këngën “Ktheju tokës”.

Por siç tregon këngëtarja, kënga fituese në Festivalin e Këngës në RTSH duhej paguar por kjo gjë nuk ka ndodhur ende. E ftuar në emisionin “3shat”, këngëtarja u shpreh se këtë gjë e ka mësuar nga kolegë të saj të cilët kanë qenë më përpara pjesëmarrës.

Kliko per me shume info

“Me sa kam informacion po, kënga fituese paguhet, por ende nuk ma kanë konfirmuar. E kam marrë vesh nga kolegët e mi dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës. Nuk i kam marrë ato para”, tha këngëtarja.

E pyetur nëse shpreson t’i marrë ato para, Jonida u përgjigj: “Do t’i jap kohë dhe nëse do të jenë, patjetër që do t’i marr”.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here