Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

E FUNDIT/ Tërmet në jugun e Shqipërisë

Tepelena është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet 3.4 ballë i shkallës Rihter.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:30, ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Krahes, me thellësi 12 km.

Kujtojmë se javët e fundit, një nga qytetet e vendit që është prekur dhe dëmtuar nga tërmetet ka qenë fshati Floq në Korçë, i cili është lëkundur shumë herë nga tërmete të forta me dëmtime serioze të dhjetëra banesave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet