Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kryeministri Rama jep mesazhin e rëndësishëm para proteste

Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, opozita e bashkuar do të zhvillojë ditën e hënë protestën e rradhës.

Kjo protestë është e 10-ta në rradhë dhe kreu i opozitës ka lajmëruar se do të jetë një protestë paqësore.

loading...

Rekomandojme

Megjithatë, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të përcjellë një mesazh me anë të fjalëve të Martin Luter Kingut.

Rama citon: “Përtej aspektit moral, limiti i protestave të dhunshme qëndron në faktin se ato s’të çojnë në fitore dhe këtë e dinë edhe ata që i bëjnë. Pra protesta e dhunshme s’është revolucionare po reaksionare, sepse ndjell humbjen.

Martin Luther King”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet