Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Boçi: Çdo individ oponent e sheh Ramën si armik të pushtetit të tij

Lidhur me sulmin e sotëm ndaj analistit Fatos Lubonja dhe sulmet e shtuara ndaj gazetarëve dhe medias vitet e fundit ka reaguar edhe ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi.

Përmes një postimi në Facebook, Boçi shprehet se, kryeministri Rama, që ai e quan delirant, ka kaluar në sulme verbale e fizike, shantazhime e kërcënime ndaj personave të veçantë, gazetarëve e intelektualëve që njihen për pavarësinë e tyre të menduarit dhe të shprehjes së mendimeve.

Në fund, ish deputeti ka edhe një mesazh për shqiptarët, të cilët i fton në protestën e nesërme të opozitës së bashkuar përballë kryeministrisë.

Reagimi i plotë i Luçiano Boçit:

DELIRANTI QË KËRCËNON

Rama nuk ndalet në marrëzinë e tij për pushtet absolut.

Deliranti kryeministër përdor krimin, vjedh vota në mes të ditës, shkel Kushtetutën e çdo ligj që e pengon, abuzon me ekonominë e me shqiptarët, bën korrupsion.
Por nuk mjaftohet me kaq. 

Ai kërkon me çdo kusht të shtypë cdo analizë, opinion apo mendim kritik që i del kundër. 
Lufta me median, veçanërisht atë online nuk i mjafton.

Tashmë ka kaluar në sulme verbale e fizike, shantazhime e kërcënime ndaj personave të veçantë, gazetarëve e intelektualëve që njihen për pavarësinë e tyre të menduarit dhe të shprehjes së mendimeve.

Rastet e Pekës, Rakipit, Plasarit e të tjerë më parë, janë ndjekur nga kërcënimi i Fatos Lubonjës. 
Këtu asgjë nuk është e rastit. 

Mentaliteti kriminal i tij, nën delirin e madhështisë, e bën atë që të shohë çdo individ oponent si armik të pushtetit të tij. 

Opozitën politike e qytetare e burgos, e gjuan me polic e me gaz. 
Ndërsa opozitën intelektuale e shantazhon, e kërcënon me ekzistencën, me jetën e familjen që ajo të heshtë, të thyhet dhe të dorëzojë dinjitetin.

Dikujt i dërgon mesazhe kërcënimi të koduara me fjalimet i tij, siç bëri me Pekën. Dikujt i nis mesazhe anonime kërcënuese, sic bëri me Rakipin. Dikujt i çon manjakë FCB-je të blerë, siç bëri me Plasarin. 

Ndërsa Lubonjës i dërgoi militantin e thekur të armatosur, për ta kërcënuar live. 
Përgjigjen nga ta e ka marrë e do ta marrë.
Të mos harrojmë që është po i njëjti kryeministër që i çoi gangsterët Rektorit dhe banditët kryetarit të KQZ. 

Siç ka bërë me kundërshtarë të tjerë politikë e apolitikë.

Marshimi i tij nga krimi në krim është i pandalshëm. 

Në rrugëtimin e tij për pushtet, nga krimi zgjedhor ai kaloi në atë ekonomik, më pas në krimin social e mediatik. Sot krahas tyre bën krime dhe kundër personit.

Askush nuk duhet të presë që ai të ndalojë vetë.

Deliranti ordiner duhet ndalur me cdo kusht.

Nesër në 8 Korrik të vazhdojmë rrugën pa kthim për shkuljen e Delirantit ordiner!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet