Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Zgjedhjet, LSI sulmon KQZ: Po servir shifra të pavërteta

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar për herë të parë në lidhje me procesin e votimit të ditës së sotme.

Me anë të një deklarate për shtyp, ish-deputetja e LSI, Silva Caka, ka hedhur akuza ndaj KQZ. Ashtu si edhe Sekretari për zgjedhjet në PD, Ivi Kaso, edhe Caka ka deklaruar se në qendrat e votimit ka patur një pjesëmarrje tepër të ulët.

Sipas Cakës përveç se KZQ gënjen për shifrat, në procesin zgjedhor janë shënuar edhe disa incidente, si votimi në grup, votimi disa herë një person dhe madje votim pa karta identiteti.

“Duke servirur shifra të pavërteta. Raportimi nga komisioni socialistë të qeverisë. Është një përgjegjësi… është të informojë publikun në % reale. Janë shifra jo reale dhe grup të shkeljeve. Pati përgjime me kamera. Votim ne grup, votimi nga dy tre herë pa kartë identiteti, Sjellje skandaloze e persona të shpallur në kërkim. Votues vëzhgues komisionerë vetëm partia. Vetë votojnë vetë numërojnë. Partia voton partia numëron partia vulos” ka deklaruar Caka.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.