Rudina Hajdari ironizon Metën ditën e zgjedhjeve, por bën gafën e rradhës

Kliko per me shume info

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një postim në rrjetet sociale në lidhje me faktin që presidenti Ilir Meta vendosi ta kalojë në plazh këtë të dielë të 30 qershorit. Hajdari ka shpërndarë foton e presidentit Meta me zëdhënsin e tij, Tedi Blushi, ndërsa shkruan jo pa ironi se presidenti po bëjnë thirrje për pjesëmarrje paqësore.

Hajdari shkruan: “Presidenti Meta dhe shoku i tij (sekretari i shtypit) bëjnë thirrje për pjesëmarrje paqësore në vendodhje lokale”.

Kliko per me shume info

Përtej mesazhit që deputetja Hajdari ka dashur të japë, bie në sy lapsusi që ka bërë. Në vend që të shkruante “zgjedhje lokale”, ka shkruar “vendodhje lokale”.

Kujtojmë se Hajdari ka bërë lapsuse edhe gjatë fjalimeve të saj në Kuvend.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here