Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Votimet në 30 Qershor, ushtria ‘pushton’ bashkinë e drejtuar nga demokratët!

Që nga dita e djeshme qeveria më rastin e zgjedhjeve të 30 Qershorit ka futur në lojë edhe ushtrinë shqiptare. Me dhjetëra kamionë të shoqëruar nga makina të policisë janë parë në rrugët e vendit dukke transportuar materialet zgjedhore.

Edhe ditën e sotme mjetet e ushtarake kanë shpërndarë materialet zgjedhore në disa bashki të vendit ndërkohë që këtë mëngjes ushtria ka zbarkuar në Lezhë, bashki kjo e drejtuar nga të djathtë, por ku PS ka ambicie të mëdha për ta kthyer në bastion të vetin, duke kandiduar Pjerin Ndreun.

Materialet zgjedhore janë shpërndarë në KZAZ 12-13 nën masa të shtuara sigurie dhe me forca të shumta policie që shoqëronin ushtrinë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet