Votimet në 30 Qershor, ushtria ‘pushton’ bashkinë e drejtuar nga demokratët!

Kliko per me shume info

Që nga dita e djeshme qeveria më rastin e zgjedhjeve të 30 Qershorit ka futur në lojë edhe ushtrinë shqiptare. Me dhjetëra kamionë të shoqëruar nga makina të policisë janë parë në rrugët e vendit dukke transportuar materialet zgjedhore.

Edhe ditën e sotme mjetet e ushtarake kanë shpërndarë materialet zgjedhore në disa bashki të vendit ndërkohë që këtë mëngjes ushtria ka zbarkuar në Lezhë, bashki kjo e drejtuar nga të djathtë, por ku PS ka ambicie të mëdha për ta kthyer në bastion të vetin, duke kandiduar Pjerin Ndreun.

Kliko per me shume info

Materialet zgjedhore janë shpërndarë në KZAZ 12-13 nën masa të shtuara sigurie dhe me forca të shumta policie që shoqëronin ushtrinë.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here