Rama refuzon takimin me Metën për krizën politike, publikon letrën e Presidencës

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama refuzon ftesen e presidentit Ilir Meta per tu takuar ne lidhje me krizen politike qe po kalon vendi.

Ne nje publikim ne faqen e tij ne twitter, Rama shkruan se nuk ka kohe per tu takuar me kreun e shtetit pasi eshte ne fushate elektorale.

Kliko per me shume info

Për shkak të fushatës elektorale që po zhvillohet sipas dekretit presidencial, ku 30 qershori është përcaktuar datë zgjedhjesh, kabineti im ka komunikuar telefonikisht pamundësinë për këtë takim.

Po meqë Ilir Meta vazhdon të luajë letrash, ja dhe me shkrim:Kemi zgjedhje, jam i zënë!

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here