Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rama refuzoi ftesën, Meta takim me Bashën në Presidencë

Nesër në Presidencë do të zhvillohet një takim midis Ilir Metës dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Presidenti Meta i ka dërguar Bashës një ftesë zyrtare, njësoj si edhe kryeministrit Edi Rama, për të diskutuar mbi krizën politike në vend.

loading...

Rekomandojme

Ftesa është pranuar nga Basha dhe kreu i PD-së do të jetë nesër në Presidencë në orën 12:00.

Presidenti Meta i ka dërguar një ftesë të ngjashme edhe kryeministrit Rama, por ky i fundit u përgjigj në mënyrë të prerë se nuk ka kohë për ‘lojë me letra’ sepse është i zënë me fushatën.

Kjo është ftesa e parë zyrtare që Ilir Meta u drejton kryetarëve të PS dhe PD për të gjetur një zgjidhje mbi krizën, e cila mori një tjetër dimension pas dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale, citon top channel.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Monika Mona says

    Eshte turp qe talleni me popullin, por duhet ta dini se shpejt ose vone zoti do tja u jap atje ku u dhemb me shume. Cfare therret dhe cfare diskuton ky ne presidence, ky qe e ka bere ate institucion si tualet. Turp, turp qe tall menderen nje idiot.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet