Lulzim Basha deklaratë shtypi në selinë e PD në orën 14.00

Kliko per me shume info

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të dalë në një konferencë shtypi në selinë e PD në orën 14.

Kliko per me shume info

Nuk është deklaruar se për çfarë do të flasë por mendohet se temë e deklaratës së tij të jetë vijimi i aksionit opozitar për të ndaluar zgjrdhjet e 30 qershorit.


Gjatë ditë së sotme edhe Këshilli i Europës ka anulluar dërgimin e vëzhguesve me 30 qershor në Tiranë dhe si shkak për këtë ka sjellë sigurinë dhe paqartësinë ligjore të këtyre votimeve të anulluar nga Presidenti i Republikës.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here