Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Humb jetën gazetari i njohur shqiptar

Humb jetën papritur gazetari Rrok Berisha.

Ish-gazetari dhe publicisti Rrok Berisha, personi aq fort i përfolur si njeriu për të cilin është bërë thirrje për ta vrarë në 99-tën, ka ndërruar jetë të mërkurën, shkruan ‘Bota sot’.

Kështu njoftoi djali i tij Ylber Berisha, duke postuar një fotografi me babain me mbishkrim:

‘Pushofsh ne paqe heroi im, babai im i shtrejt te dua pergjithmon do te mungosh gjith jeten deri sa te takohemi ne parajse’, ka shkruar ai.

Ndryshe, ditë më parë, Shefqet Kabashi, ka pohuar se i është dhënë urdhër nga pjesëtarë të UÇK-së, për ta vrarë Rrok Berishën. Por, të cilin urdhër, Kabashi, kishte hezituar që ta zbatonte..

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet