Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, Presidenti Meta bën lëvizjen e radhës

Sipas burimeve nga Presidenca, nesër në ora 08:00 kreu i shtetit do të këtë një konferencë shtypi në Presidencë.

Sipas të njetave burime, Konferenca do të këtë si temë vendimin e sotëm të Kolegjit dhe krizën e rëndë politike në të cilen ndodhet vendi.

Kolegji Zgjedhor shpalli sot vendimin e tij në në lidhje me kërkesën e Partisë Uniteti Kombëtar për çregjistrimin nga zgjedhjet. Kolegji Zgjedhor ka lënë në fuqi vendimin e KQZ për të mos çregjistruar Partinë e duke lënë kështu në fuqi 30 qershorin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet