Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Benitez i hap rrugën Mourinhos për stolin e klubit anglez

Rafael Benitez zyrtarizoi ditën e sotme largimin nga drejtimi i Newcastle, duke i dhënë fund aventurës njëvjeçare.

Teknikut i përfundonte kontrata në fund të qershorit dhe vendosi të mos rinovonte, ndërsa ka marrë edhe një ofertë nga Kina.

Sakaq, tashmë klubi i “qymyrxhinjve” duhet të nisë nga puna për të zëvendësuar spanjollin.

Së fundmi, është përfolur se në stolin e Newcastle mund të ulet Jose Mourinho.

Portugezi është pa punë prej kohës kur u shkarkua nga Manchester United, teksa është shprehur shpeshherë se do të pranojë projektin që e intrigon më shumë.

Në fakt duket si një fantazi, megjithatë në aspektin financiar, Newcastle është i gatshëm të kënaqë kërkesat e luzitanit.

Ndërkohë, mediat italiane shprehen se në stafin e Mourinhos mund të ketë vend për një person me të cilin ish-trajneri i Manchesterit ruan marrëdhënie miqësore.

Bëhet fjalë për Marco Materazin, lojtarin që e ka pasur nën urdhrat e tij në kohën e Interit, ku arritën edhe suksesin historik të tripletës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet