Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Protesta cdo ditë e kudo, demokratët i bllokojnë rrugën Ramës në Gjirokastër

Opozita po e percjell me protesta kryeministrin Edi Rama gjate takimeve te tij ne rrethe ne kuader te fushates elektorale per zgjedhjet vedore.

Qytetarë dhe mbështetës të opozitës bllokuan rrugën në Gjirokastër, aty ku kryeministri Edi Rama do të zhvillojë turin e takimeve elektorale.

Protestuesit me thirrjet “Rama ik” kane qendruar ne rruge, ndërsa policia ka ndërhyrë për të hapur mundesine e kalimit te eskortes se kreut te qeverise.

Pas protestes se mbajtur me 21 qershor ne Tirane, opozita ka vendosur te zhvilloje tubime antiqeveritare cdo dite dhe kudo ku shkon kryeministri deri ne daten 30 qershor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet