Protesta cdo ditë e kudo, demokratët i bllokojnë rrugën Ramës në Gjirokastër

Kliko per me shume info

Opozita po e percjell me protesta kryeministrin Edi Rama gjate takimeve te tij ne rrethe ne kuader te fushates elektorale per zgjedhjet vedore.

Qytetarë dhe mbështetës të opozitës bllokuan rrugën në Gjirokastër, aty ku kryeministri Edi Rama do të zhvillojë turin e takimeve elektorale.

Kliko per me shume info

Protestuesit me thirrjet “Rama ik” kane qendruar ne rruge, ndërsa policia ka ndërhyrë për të hapur mundesine e kalimit te eskortes se kreut te qeverise.

Pas protestes se mbajtur me 21 qershor ne Tirane, opozita ka vendosur te zhvilloje tubime antiqeveritare cdo dite dhe kudo ku shkon kryeministri deri ne daten 30 qershor.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here