Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ish-kreu i FRESSH: Ulsi Manja pështyu mbi të gjithë socialistët e Dibrës, rilindi edhe dhëndurrët

Elvis Kola, ish kryetar i FRESSH ne Diber – Me kujtohen ato dite te ftohta dimri, ku nen shijen e “hidhur” te cajit kamomil na flisje per rilindjen e famshme qe mezi po e pritnim. Po Ulsi po, e teksja e mendoj thelle thelle, kishit pasur te drejte. Rilinde ti, familja jote me vellezer, kusheri e dhendure, e lloj lloj soj e sorollopi qe te lepihej asokohe.

Peshtyve keqazi mbi cdo familje socialiste te ndershme. Peshtyve keqazi mbi çdo te ri e te reje qe te falen rinine, qe ti te behesh deputet, e qe te na mesoje per 6 vite sesi te behemi “berbere”…duke mos e “ruar leshin fare”.

TURP TE KESH. Uroj qe sado budalla qe te jesh ti dhe ai prijesi yt i rilindjes, te mos kete pas jush ndonje budalla tjeter qe do t’ju admiroje. Mashtrimet tuaja e te rilindjes tate te famshme, mund te jene levorja e shume gjerave, por jo thelbi i tyre. Suksesi ka nje emertim te vetem Ulsi derdimeni…”mos u tall me miellin e gjermonit”, siç ka edhe deshtime nje formule te tijen…te jesh rilindas ne kohen tate dhe te skenderbeut te Elises.

Nje “shaka” gjermone, nuk ka shume lidhje me te qeshuren…te jesh i sigurte. Ata qe dine te flasin, flasin shkurt Ulsi. TI JE VETEM NJE MASHTRUES ORDINER. E si perfundim “Thone qe njeriun e karakterizojne ne jete dy gjera Ulsi…geni dhe shkollimi”. Ti ske as njeren dhe as tjetren. Suksese ne jete, e thyfshit qafen sa me shpejt

Leave A Reply

Your email address will not be published.