Presidenti njofton OSBE e ODHIR: Në Shqipëri nuk ka zgjedhje në 30 qershor

Kliko per me shume info

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka njoftuar në mënyrë zyrtare OSBE-në dhe ODHIR-in se në Shqipëri nuk do të ketë zgjedhje në 30 qershor.

Me një letër drejtuar zyrave përkatëse dhe krerëve të këtyre organizatave, Ilir Meta shkruan se është zhdekretuar data 30 qershor.

Kliko per me shume info


Meta u shkruan thirrje këtyre organizatave se votimet e njëanshme që organizon Edi Rama dhe qeveria e tij janë nul dhe nuk duhet të njihen.

Në letrën që mban datën 19 qershor 2019 dërguar përfaqësuesve të OSBE – ODHIR, Presidenti Meta i njofton zyrtarët se nëse zgjedhjet do të mbahen në kundërshtim me dekretin do të jenë nul dhe të pavlefshme.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here