Kavaja e blinduar nga efektivët: Të gjithë do të qëndrojmë këtu

Kliko per me shume info

Duket se situata në KZAZ-në e Kavajës ka dalë jashtë kontrollit teksa protestuesit kanë hapur dyertë e shkollës dhe po mundohen të hyjnë në ambjentert ku dhe janë matërialet zgjedhore.

Sipas informacioneve nga vendi I ngjarjes policiët kanë rrethuar zonën, madje ata gjenden dhe mbi tarracat e pallateve.

Kliko per me shume info

Situata vazhdon ende të jetë e tensionuar sepse policia vazhdon ende të përdorë gazin lotsjellës si nga brenda oborrit të shkollës por dhe nga tarracat e pallatave.

Kujtojmë që në të gjitha bashkitë të cilat janë të drejtuara nga opozita kanë nddodhur të tilla ngjarje për të larguar matërialet zgjedhore.

Ndërkohë një qytetar është shprehur se e gjithë kjo nuk është partiake, duke konfirmuar kështu dhunën e ushtruar nga policia.

“Policia e ka rrethuar shkollën por kjo është e gjithëe në mënyrë kriminale, në nuik mund të bëjmë zgjedhje farsë,.

Policia ka përdorur dhunë ata janë të urdhëruar nga Sandër Lleshi, këlysh i mbrojtësit.

Nuk ka zgjedhje farsë, jo unë po asnjë nuk do të largohet.”-shprehet qytetari./faxweb

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here