BILD nis publikimin i përgjimeve të reja, ‘gozhdohet’ Gjiknuri

Kliko per me shume info

Gazeta gjermane Bild nuk ndalet. Ajo ka rinisur publikimin e përgjimeve që thuhet se vërtetojnë manipulimet zgjedhore në vend.

Sërish bëhet fjalë për dosjen e manipulimeve zgjedhore në Dibër. Këtë herë në qendër të përgjimeve është ish-ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, por edhe shefi i policisë në Dibër, Robert Aga, deputeti Xhemal Qefalia dhe Imer Lala, të cilin gazeta e quan një të afërm të kryeministrit Edi Rama.

Kliko per me shume info

“Sipas hetuesve në Tiranë, ai është një kriminel i rëndë i dënuar, vajza e të cilit bën karrierë me socialistët,” shkruan gazeta.

“Një shtet zhytet në moçalin e mafias,” titullohet shkrimi.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here