Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Urdhëri i KQZ, Zguri: Qëndrim i 4 anëtarëve, jo imi

Dekreti i kreut të shtetit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka përcarë jo vetëm partitë politike, por edhe vetë institucionin e organizimit të zgjedhjeve. Menjëherë pasi KQZ e quajti inekzistent dekretin e presidentit, përmes zëdhënëses së saj, kreu i këtij insituticioni Klement Zguri, tha në një prononcim për “Neës24” se distancohet nga kjo deklaratë.

Për kreun e KQZ-së, Zguri deklarata e sotme nuk është qëndrimi i Komisionit, por vetëm i 4 prej anëtarëve të saj.


“Deklarata është qëndrim i katër anëtarëve të Komisionit, është qëndrim vetëm i anëtarëve, jo qëndrimi im” -u shpreh Zguri.

Edhe më herët Klement Zguri ka braktisur mbledhjet e KQZ-së duke deklararuar se nuk e vë në diskutim qëndrimin e presidentit të Reublikës i cili përmes dekretit ka anuluar zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet